Aktuality

Všechny aktuality

Hedání ztraceného vejce

12.5.2014 · 09:36

S blížícími se Velikonocemi vyrábějí děti v mateřské škole různé velikonoční dekorace, ke kterým patří především vajíčka. Ať už jsou vyfouklá či papírová zdobí je různými technikami. Vyrábějí také různá zvířátka, jako jsou zajíčci, kuřátka atd. Povídají si o blížících se Velikonocích a tradicích, které se pomalu z města vytrácejí.

A než samotné Velikonoce nastanou, čeká je v naší mateřské škole splnění důležitého úkolu, a to nalezení ztraceného vejce.

Každým rokem, touhle dobou si všechny děti vyrobí své papírové vajíčko, které si musí dobře zapamatovat, jak vypadá, neboť všechny vajíčka od všech dětí se posbírají a paní školnice je rozvěsí po budově školy či školní zahradě a děti si je pak musí za pomoci rodičů najít. Není to úplně jednoduché, neboť hledat mezi desítky vajíček to své, dá práci. Někomu to trvá chviličku a někdo musí hledat déle. Ale nakonec každý to své ztracené vejce najde.

Ne jinak tomu bylo i v letošním roce. Všichni hledači byli úspěšní a za splněni náročného úkolu byli sladce odměněni.

"Vynášení Morany"

2.4.2014 · 10:55

První jarní den byl v letošním roce 21. března.

Abychom jaro, jak se patří, přivítali, museli jsme nejdříve vyhnat zimu. Děti z celé školky se vydaly v průvodu v čele s Moranou k řece Odře. Bylo krásné počasí, takže procházka byla opravdu nádherná. Jakmile jsme dorazili k řece, hodila paní učitelka Moranu do vody a všechny děti společně spustily říkanku:

„Zimo, zimo táhni pryč, nebo na tě vezmu bič.
Odtáhnu tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy,
až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek.“

Když jsme Moranu šťastně zahnali, mohly se děti proběhnout po velké louce nebo projít k rybníčku. Předškoláci cestou zpět hledaly poklad, který v lese ukryly paní učitelky. Aby poklad našly, musely splnit řadu úkolů. Nakonec zdárně všechny úkoly splnily a samozřejmě našly i poklad, ze kterého měly obrovskou radost.

Takže zima už je zažehnána a vítáme jaro.

Březen - měsíc knihy

2.4.2014 · 10:32

Nastal březen a podle pranostiky se říká „Březen za kamna vlezem“. Ale březen je zvláštní také tím, že je měsícem knihy.

Děti se s knihou setkávají již od útlého dětství. Nejdříve jen jako posluchači, kdy jim rodiče před spaním čtou pohádky, později jako čtenáři, jakmile se naučí číst.

Také u nás v mateřské škole jsou knihy naším každodenním společníkem. Společně vytváříme čtenářské koutky, kde si mohou děti v knihách listovat, prohlížet si obrázky nebo si o obrázcích povídat. Po obědě před spaním jsou dětem předčítány pohádky či příběhy na pokračování, které mají u dětí velkou oblibu.

V průběhu měsíce března si naši předškoláci hrají na ilustrátory, kdy na základě přečteného textu výtvarně vyjadřují pohádku. Mladší děti navštěvují městskou knihovnu v Ostravě – Výškovicích, kde se seznamují s tím, jak takové knihovny fungují a proč, jaké knížky zde mohou najít a podobně. Cílem všech těchto aktivit je vypěstování kladného vztahu ke knihám.

"Děti dětem" - Říkali jsme si s prvňáky

1.4.2014 · 08:28

5414470a133ab.jpg V pátek 28.3.2014 nás navštívili prvňáci z 1. B ZŠ Kosmonautů 13.

V rámci projektu „Děti dětem“ si pro nás připravili pásmo říkanek a povídání o jaru.

Některé říkanky jsme už znali, ale díky prvňáčkům jsme se naučili jednu novou „Leze ráček po potoce“. I na račí pohyb došlo. Ani my jsme se zahanbit nenechali, dali jsme k dobru říkanku o jaru.

Strávili jsme společně příjemnou hodinu a těšíme se na další setkání s našimi staršími kamarády.

http://kosmonauti13.rajce.idnes.cz/…ame_si_spolu

Karneval

28.2.2014 · 13:14

Ve čtvrtek 20. února 2014 se naše mateřská škola proměnila v pohádkovou říši. Do mateřské školy nepřišly děti, ale samé pohádkové postavy jako například princezny, čarodějnice, čertíci nebo známé postavičky z animovaných pohádek. Byla to nádherná podívaná pro všechny. Všichni byli tak nádherní, že by ani Walt Disney nedovedl vybrat tu nejkrásnější pohádkovou postavičku.

A velký karneval mohl začít. Paní učitelky si krásně vyzdobily třídy a připravily bohatý program pro své „miláčky“. Celé dopoledne děti soutěžily, řádily a tancovaly.

Karneval se nám vydařil a děti prožily další nezapomenutelné dopoledne.

"Děti dětem" - sportovali jsme se čtvrťáky

3.2.2014 · 12:35

Na čtvrtek 30. 1. 2014 jsme se všichni moc těšili. Máme rádi pohyb, a proto jsme v rámci projektu Děti dětem rádi přijali pozvání dětí 4. B ZŠ Kosmonautů 13.

Děti z oddělení Sluníčko tak měly možnost vyzkoušet si opičí dráhu, která nebyla úplně snadná. Pro její zdolání bylo nutné překonat švédskou bednu, lavičku a obruče s nastraženými kužely, plazením se dostat k šikmé ploše, po které děti vystoupaly až na žebřiny. Po přeručkování žebřin jim bylo odměnou sklouznutí se po lavičce. Následovalo skákání přes překážky, zhoupnutí se na laně jako opravdové opice a poslední disciplínou bylo válení sudů.

Po celou dobu nás doprovázely děti ze 4. B, radily nám a pomáhaly. Pří náročných úkonech jim vypomohli i kluci z 9. B třídy.

Moc nás to bavilo a těšíme se na další akce projektu.

Velká pyžamová párty

21.1.2014 · 10:00

Nejkrásnější svátky v roce jsou za námi. Utekly jako obvykle hrozně rychle a než by člověk řekl „švec“, jsme zpátky ve školce. Děti jsou plné dojmů z Vánoc, a hlavně z dárečků, které našly pod stromečkem. A paní učitelky? Ty načerpaly nové síly, aby se dál s láskou mohly věnovat dětem.

Takže Nový rok 2014 začíná a my všichni si přejeme, aby byl pohodový, bezstarostný a radostný.

Ve Sluníčku se paní učitelky rozhodly, že na oslavu Nového roku uspořádají Velkou pyžamovou párty. 9 ledna byli všichni celý den v pyžamu.

číst dále

Výprava za Ježíškem

14.12.2013 · 16:36

10. 12. 2013 se děti ze třídy Sluníčko vypravily za Ježíškem.

Stejně tak jako vloni odjely do centra Ostravy na Masarykovo náměstí, kde se mimo jiné, pořádají vánoční trhy, výstavy vánočních stromečků, které zdobily děti z různých MŠ či veřejné bruslení pod širým nebem. Ale především je zde k vidění krásný Betlém vytvořený ze slámy, živý zvěřinec, Ježíškova pošta a další atrakce jako je například vánoční Expres, vláček, který projíždí kolem náměstí.

Děti si mohly prohlédnout různé výrobky, které se zde prodávaly nebo dokonce i vyráběly. Když dorazily k Ježíškově poště, společně s paní učitelkami odeslaly dopis Ježíškovi. Potom se byly podívat na živá zvířátka, jako jsou lamy, ovečky, kozy a oslík.

Na závěr celé výpravy se všechny děti i paní učitelky svezly ve vánočním vláčku. To se jim velice líbilo. A protože cesta do školky trvá delší dobu, musely si pospíšit, aby se vrátily včas na oběd.

Byl to krásný výlet, který si všichni moc užili.

V mateřské škole se v čase adventu nezahálí

3.12.2013 · 17:40

Dne 3.12.2013 nav­štívily děti ze třídy „Jablíčko“ a „Motýlek“ Tvůrčí dílny, které pořádalo SVČ v Ostravě – Zábřehu. Děti si dnešní dopoledne velmi užily a domů si přinesly nejen spoustu krásných zážitků, ale také dárečků pro své blízké, které si samy vyrobily.

Ve třídě „Květinka“ si děti dnes za pomoci paní učitelek a kuchařek upekly vánoční perníčky, jejichž vůně se nesla všemi prostory mateřské školy.

Ani děti ze „Sluníčka“ nezahálely. Společně s paní učitelkami vyráběly vánoční dekorace na blížící se jarmark.

A potom, že si děti v mateřské škole jen hrají.

Projekt "Děti dětem" - Pohádka "O řepě"

3.12.2013 · 17:38

54144ac1d58e2.jpg V úterý 23.11.2013 nás navštívili v rámci projektu „Děti dětem“ žáci ZŠ, kteří si pod vedením paní učitelky Salvové připravili dramatizaci pohádky „O řepě“.

Pohádka se dětem velmi líbila, což ocenily hlasitým potleskem a vyslovením velkého přání, aby nás naši „divadelníci“ opět brzy navštívili.

« Předchozí 1 14 26 39 47 48 49 50 51 Další »