Aktuality

Aktuality ze školky

Úkolníček 5. 5.

5.5.2021 · 07:00

Dobrý den, děti!

Včera jsme si zabzučeli jako včelky, dnes si zahrajeme na motýlky. Víte, co takový motýl vlastně jí? Pije sladkou šťávu z květů, nektar. A protože nemá hrníček nebo láhev na pití jako vy, saje nektar dlouhým sosákem. Je to vlastně takové ohebné brčko, které je stočené, když motýl letí a jakmile se chce napít, „rozmotá“ ho, strčí dovnitř květiny a pije. Podívejte se na obrázky.

A teď už slíbená hra.

Vystřihněte si obrázky motýlů (obr. 4), samozřejmě nemusíte přesně, obstřihněte je jen dokola tak, aby v každém kolečku byl jeden motýlek. Pak si vezměte brčko (sosák), jeden konec si strčte do pusy, druhý přiložte na obrázek motýlka. Motýlka sosákem nasajte a přeneste na květinu (obr. 3). Pro každého motýlka je na obrázku jedna kytička. Hru si můžete ztížit tím, že motýly a kytičky vybarvíte pastelkami a žlutý motýlek si sedne na žlutou kytičku, červený na červenou atd. Pokud nemáte tiskárnu, nastříhejte nebo natrhejte barevné papíry (obr. 5). Zkuste si zasoutěžit i s maminkou nebo tatínkem, kdo z vás bude rychlejší a přenese „víc nektaru“.

6090cb49324e2.jpg 6090cd83ac043.jpg 608dcefba7da4.jpg 608dcf06516b6.jpg 608dcf11806ce.jpg