Aktuality

Aktuality ze školky

Březen - měsíc knihy

2.4.2014 · 10:32

Nastal březen a podle pranostiky se říká „Březen za kamna vlezem“. Ale březen je zvláštní také tím, že je měsícem knihy.

Děti se s knihou setkávají již od útlého dětství. Nejdříve jen jako posluchači, kdy jim rodiče před spaním čtou pohádky, později jako čtenáři, jakmile se naučí číst.

Také u nás v mateřské škole jsou knihy naším každodenním společníkem. Společně vytváříme čtenářské koutky, kde si mohou děti v knihách listovat, prohlížet si obrázky nebo si o obrázcích povídat. Po obědě před spaním jsou dětem předčítány pohádky či příběhy na pokračování, které mají u dětí velkou oblibu.

V průběhu měsíce března si naši předškoláci hrají na ilustrátory, kdy na základě přečteného textu výtvarně vyjadřují pohádku. Mladší děti navštěvují městskou knihovnu v Ostravě – Výškovicích, kde se seznamují s tím, jak takové knihovny fungují a proč, jaké knížky zde mohou najít a podobně. Cílem všech těchto aktivit je vypěstování kladného vztahu ke knihám.