Aktuality

Třída Motýlek

Motýlek 8.3. 2021

8.3.2021 · 07:00

Krásný pondělní den, naši Motýlci,

Moc děkujeme (hlavně rodičům), že plníte jednoduché úkoly a zakládáte si pracovní listy, nebo obrázky do složky. Zkuste si sami udělat či vyrobit svoji složku, kterou si podepíšete a vyzdobíte tak, jak se vám bude líbit. Můžete si na složku nakreslit obrázek, nebo něco pěkného nalepit. Až se zase ve školce všichni sejdeme, společně se podíváme, jak se vám všechno povedlo.

Tento týden budeme pokračovat v pohádkovém povídání. A začneme krátkou básničkou :

Kouzelnými vrátky, půjdem spolu do pohádky. Všichni se už na nás ptají, tak už pojď, ať nečekají.

  • Dneska si připomeneme pohádku O Koblížkovi. Pěkně se usaďte a pusťte si krátkou veselou pohádku.

https://www.youtube.com/watch?…

  • podívej se na první obrázek se zvířátky, všechna zvířátka správně pojmenuj. Uměl bys popsat, jak živá zvířátka vypadají? Např. jakou mají barvu, čím se živí, kolik mají nohou, kde žijí….
  • vzpomeň si na nějakou písničku, kde si vyskytuje některé zvířátko z obrázku např. Běží liška k Táboru … a zkus si ji zazpívat
  • spočítej kolik je na obrázku stromů, jaké to jsou stromy ? (listnaté, jehličnaté) , kolik je tam zvířátek, kolik mají celkem všechna zvířátka uší, kolik nohou , které zvířátko bylo chytřejší než Koblížek a Koblížka přechytračilo?
  • všechny stromy několikrát obtáhni zelenou pastelkou a zvířátka vybarvi
  • na dalším obrázku dokresli cestičku Koblížka k lišce smajlíky správně za sebou podle vzoru (můžeš si pak obrázek vybarvit)
  • a nakonec si můžeš podle následujících dvou obrázků udělat prstové loutky ( rodiče ti jistě pomůžou) a zahrát společně pohádku třeba tatínkovi, nebo babičce…
60450592c5da0.jpg 604505b2c8418.jpg 604510ad9ce7b.jpg 604510bf97161.jpg