Aktuality

Aktuality ze školky

"Vynášení Morany"

2.4.2014 · 10:55

První jarní den byl v letošním roce 21. března.

Abychom jaro, jak se patří, přivítali, museli jsme nejdříve vyhnat zimu. Děti z celé školky se vydaly v průvodu v čele s Moranou k řece Odře. Bylo krásné počasí, takže procházka byla opravdu nádherná. Jakmile jsme dorazili k řece, hodila paní učitelka Moranu do vody a všechny děti společně spustily říkanku:

„Zimo, zimo táhni pryč, nebo na tě vezmu bič.
Odtáhnu tě za pačesy, za ty hory, za ty lesy,
až se vrátím nazpátek, svleču zimní kabátek.“

Když jsme Moranu šťastně zahnali, mohly se děti proběhnout po velké louce nebo projít k rybníčku. Předškoláci cestou zpět hledaly poklad, který v lese ukryly paní učitelky. Aby poklad našly, musely splnit řadu úkolů. Nakonec zdárně všechny úkoly splnily a samozřejmě našly i poklad, ze kterého měly obrovskou radost.

Takže zima už je zažehnána a vítáme jaro.