Aktuality

Aktuality ze školky

Úkolníček - 11.5.

11.5.2020 · 01:00

Jablíčko: Milá jablíčka, vítám vás v novém týdnu, ve kterém si budeme ještě povídat o rodině. Dovedeš spočítat všechny osoby na obrázku a pojmenovat je? 5eb6f6b979d79.jpg

A nyní pár hádanek: Vaří, pere, žehlí, šije, koupe děti, hrnky myje, odpovídá na otázky, dává pusy z velké lásky. Kdo je to?

Řídí auto, kdeco spraví. Co ho baví? Fotbal, zprávy. Když se vrací po práci, je pro každou legraci. Kdo je to?

Prohlédni si s maminkou fotky, když jsi byl ještě malé miminko. 

Maminky měly svátek, určitě jste jim všechny popřály a přidaly velikánskou pusu. Zkuste jim ještě vybarvit velké srdíčko.

5eb6f84b35c7e.jpg

Květinka: Krásné pondělí, milé Květinky. To máme teda popletené jarní počasí. Jednou je krásně, teplo, svítí sluníčko a druhý den je chladno, zima a prší. Vy už jistě víte, že déšť je voda. A kde se vzala, jak je důležitá pro život a kdy slavíme Světový den vody se dnes dozvíte. Můžete si také zaexperimentovat.

5eb4ef5288549.jpg

Sluníčko: Krásné pondělí, Sluníčka. Určitě jste si svou rodinkou užili nádherný víkend. Minulý týden jsme si povídali o svých maminkách,protože měly svátek. Ale do rodiny nepatří jen maminka, ale také tatínek, děti, babičky, dědečkové, tety i strejdové. A o rodině si budeme tento týden povídat.

5eb253fe85afc.jpg 5eb254380168c.jpg

Motýlek: Dobrý den, milé děti. Máme za sebou krásné slunečné dny, doufám, že jste si je pěkně užily a nabraly si sluníčka do zásoby pro dobrou náladu. Tento týden si budeme opakovat, co vše jste se už naučily, protože už brzy mnozí z vás nastoupí do školy.

Dnes si s maminkou nebo tatínkem přečtěte, jak šla zvířátka poprvé do školy.

A protože jste šikovné děti, už určitě umíte říct, kolik je vám let a kde bydlíte. Udělejte to podobně jako zajíček na obrázku a dokreslete dům, ve kterém bydlíte.

5eb854406d00d.jpg 5eb85457ed2d0.jpg