Aktuality

Aktuality ze školky

Úkolníček 7.5.

7.5.2020 · 04:00

Jablíčko: Krásný den, Jablíčka! Víte, že v neděli mají svátek všechny maminky? Už máte pro tu svoji nějaký dárek? Víte, že na krásný dáreček nemusíte mít penízky? Maminka bude mít určitě obrovskou radost, když ji něco vyrobíte, řeknete jí, jak ji máte rádi a přidáte k tomu veeelkou pusu. A dnešní úkol? Srdíčko pro maminku. Můžete malovat, modelovat, stříhat, nakreslit ho na chodník nebo třeba poskládat na procházce z kamínků.

5eb187e8c57d8.jpgKvětinka: Milé děti, dnes i můžete vyrobit malou farmu. Zvířátka si můžete vybarvit, vystřihnout a nalepit.

5ead2088922fa.jpg 5eadc31b9fc59.jpg

Sluníčko: Dobrý den, Sluníčka. Maminky mají v neděli svátek a vy máte velmi jednoduchý, ale důležitý úkol. Namalujte mamince ten nejkrásnější obrázek. Až ho budete mít, vymalujte sluníčko podle pokynů. A v neděli si společně s maminkou poslechněte pár písniček.

5eb31c3734798.jpg 5eb3332e59580.jpg

Motýlek:Dětičky naše motýlkové, moc Vás všechny zdravíme . Teď ukaž tři prstíky. A přesně tolikrát se ještě vyspinkáte a všechny vaše maminky (babičky) budou mít svátek. Proto uděláme mamince nějaký malý dáreček. A až budete maminkám děkovat za jejich lásku a péči, dejte mamince velikou pusinku. A nezapomeňte taky na babičku, protože jak už víte, babička je od tvoji maminky maminka :-)

  • Podívejte se na obrázek „Svátek maminek“ a podle obrázků ´řekni, co všechno musí maminka dělat. Kdo tyto práce dělá u vás doma? Jak doma mamince pomáháte ?
  • Na pracovním listě dokresli kytičky a vybarvi.
  • Zkuste si s maminkou obkreslením rukou udělat společnou kytičku (může udělat kytičku z ruk celé rodinky) https://cz.pinterest.com/…78640708198/
  • Udělejte mamince srdíčko z lásky. např. http://www.kreatywniewdomu.pl/…dziadka.html nebo si vyrob a vymysli srdíčko jaké chceš
  • Poslechněte si s maminkou písničku „Naše máma“ můžete si i podle dětí zatancovat https://www.youtube.com/watch?… a ještě jedna písnička, pro všechny maminky a jejich dětičky https://www.youtube.com/watch?…
  • Nauč se pro maminku krátkou básničku : Když se něco nepovede a já zlobím malinko, máš mě ráda a já tebe, moje zlatá maminko.

Milé maminky, užijte si se svými dětmi krásný svátek :-)

5eb31a52b3b9f.jpg 5eb31a2f03255.jpg