Úkolníček 6.5.

6.5.2020 · 04:00

Jablíčko: Hezký den, Jablíčka! Víte, kdo všechno patří do rodiny? Co znamená slovo sourozenec, bratříček nebo sestřička? Podívejte se na obrázek a zkuste vyřešit všechny úkoly.

5eb18421aea86.jpg

Květinka: Dobrý den děti, slyšíte to tichounké pípání? píp, píp,píp..to vás volá malé kuřátko, dnes se ho můžete naučit nakreslit. Že to nezvládnete? Nebojte se, je to jednoduché..zkuste to..Krátká básnička vás navede, jak na to.

KUŘÁTKO

Nakreslíme vajíčko,

žluté, jako sluníčko.

Přidáme dvě nožičky

a k nim malé prstíčky.

Ještě žlutou kuličku,

jako ptačí hlavičku.

Očko, malý zobáček

Pak nasypeme máček.

Zobej na dvorečku

kuřátko – drobečku.

Sluníčko: Dobrý den, děti. Tak co, odpověděly jste na všechny otázky ve včerejším kvízu? Pokud ne, tady máte správné odpovědi a další jednoduchý úkol pro dnešní den.

5eb1ca3b8586e.jpg 5eb1c806e80b5.jpg

Motýlek:Pěkný den, Motýlci. Venku máme trochu chladno, tak si trochu zacvičíme. Zapakujte si „Pozdrav slunci“ a pozice zvířátek z jógy, na které si vzpomenete.

• Na prvním pracovním listě vybarvi míče podle zadání. Povídej, co všechno máš ty ve svém pokojíčku, co se ti tam líbí, co se ti nelíbí.
  • Vybarvi korálky podle zadání.
  • Přečtěte si s maminkou příběh „Nejkrásnější dárek“ . Přemýšlej, co by si tvoje maminka nejvíce přála a proč .
  • Nakonec si s maminkou udělejte podle videa kouzelné papírové kytičky. https://www.youtube.com/watch?…
5eb1c8516ed51.jpg 5eb1c8682e33a.jpg 5eb1c8bfa90a2.jpg