Úkolníček 5.5.

5.5.2020 · 04:00

Jablíčko: Milá Jablíčka, protože se minulá jarní hledačka líbila, připravila jsem pro vás další hru na lovce – tentokrát na téma město. Zahrát si ji můžete na procházce venku. Na obrázku níže je seznam věcí, které budete lovit/ hledat. Jakmile věc uvidíte, je ulovena a můžete si ji škrtnout. Tak kdopak uloví všechny?

5ead6c7e99ed0.jpg

Květinka:

Milé děti, maminky hledají svoje mláďátka. Pomůžete jim je najít?

5eadcb6abcd42.jpg 5eadcb8b0f685.jpg

Sluníčko: Dobrý den, děti. Dnes máme pro Vás připravený pohádkový kvíz. Nachystejte si tužku a papír a odpovězte i s maminkou na 10 jednoduchých otázek. Ale nesmíte použít internet, jen svoje hlavičky makovičky. A zítra Vám napíšeme správné řešení. A potom vyplňte krátký dotazník pro maminku.

5eb07af0dc507.jpg 5eb07b2f85bce.jpg

Motýlek:Zdravíme všechny Motýlky a celé rodinky, o kterých si tento týden povídáme :-)

• Nejprve si zopakujte, co už jste se včera dozvěděli o své rodině, kdo všechno do ní patří… viz. pracovní list a také si zapakuj svoji adresu. Proč je důležité, aby jsi znal svou adresu.
  • Zopakuj si geometrické tvary (viz. pracovní list) počet zapiš číslem, nebo počtem teček, popřípadě počet jen řekni mamince. Kterých tvarů je nejvíce, kterých nejméně?
  • Na dalším pracovním listě, zkus dát dohromady rodiny, podle zadání.
  • Podle obrázku si vytvoř a nakresli svůj dům, kde bydlíš. Dokresli do domečku všechny členy rodiny.
5eb065614c0ce.jpg 5eb0652d1d3f4.jpg 5eb065c93bdb1.jpg 5eb0653cb232e.jpg