Aktuality

Aktuality ze školky

Úkolníček 4.5.

4.5.2020 · 04:00

Jablíčko: Hezké pondělí, Jablíčka! Noc čarodějnic je sice za námi, ale co kdybychom si dnes taky trochu začarovali? Přikládám návod na jedno „kouzlo“, které s maminkou nebo tatínkem určitě zvládnete a držím palce, ať se vám podaří.

5ead6c8c80342.jpg


Květinka: Dobrý den, děti. jaro nám probudilo celou přírodu. Tráva se krásně zelená, listy na stromech jsou den ode dne větší, barevné květiny nám zdobí zahrádky a dokonce i zvířátka na dvorečku si radostněji povídají. Tento týden si budeme povídat o zvířátkách, které bydlí farmě, nebo na dvorečku. Pokuste se pojmenovat všechna zvířátka a jejich mláďátka. Až to budete mít, můžete si je vybarvit.

5eadcb2737f55.jpg

Sluníčko: Krásné pondělí, Sluníčka. Jak se máte? Doufáme, že dobře. Tento týden si budeme povídat o mamince. A víte proč? Protože maminky budou mít svátek. Tak se hezky na maminku usmějte, pohlaďte ji a dejte veeeeelkou pusu.

Máme pro Vás hezkou básničku, kterou se můžete naučit (třeba se sourozencem) a mamince potom přednést. A než se básničku naučíte, zkuste maminku namalovat nebo nakreslit.

5eaf1ffd07ca9.jpg

Motýlek:Pěkné pondělí, Motýlci. Určitě jste si se svou rodinkou- maminkou, tatínkem, babičkou či dědečkem užili pěkný víkend. A tento týden si o rodině budeme povídat .

  • Zkus říct, co je to rodina a kdo všechno patří do tvé rodiny, jak se členové rodiny jmenují, co dělají v práci, co dělají doma, co dělá maminka, co tatínek, sourozenci, prarodiče…
  • Popros maminku, ať ti ukáže nějaké fotky, jak byla taková malá holčička jako ty, nebo tatínek malý chlapeček..
  • Všechno kolem nás se vyvíjí a mění. I my lidé rosteme a stárneme a moudříme. Podívej se na obrázky, jak člověk roste , povídej si s maminkou, co na obrázcích vidíš (kdo má tiskárnu, vytiskne, děti rozstříhají a seřadí )
  • Zkuste si s maminkou pojmenovat a povídat o tom, kdo je to tvoje babička, čí jsi vnuk/ vnučka, kdo je teta, dcera, syn…
  • A teď odpověz na otázky na pracovním listě , slova roztleskej na slabiky a zapiš puntíky, nebo řekni počet slabik, urči počáteční a poslední hlásku.
  • Na dalším pracovním listě překresli domeček do dolní části obrázku.
  • Znáš svoji adresu? Jestli ne, popros maminku, ať ti pomůže, se ji naučít :-)
5eaf0850e76a7.jpg 5eaf08602eefc.jpg 5eaf08a6d74ad.jpg 5eaf088240183.jpg