Úkolníček 23.3.

22.3.2020 · 23:35

Jablíčko: Milá Jablíčka, dnes si procvičíme ruce a zazávodíme si.

5e779fb48c45b.jpg

Květinka: Milé děti, jarní sluníčko nám svítí do oken, zkuste si doma sluníčko nakreslit s básničkou si můžete i zacvičit.

5e7639900a48f.jpg

Sluníčko: Milá sluníčka, v pátek byl první jarní den. Zopakujte si s maminkou všechno, co jsme si o jaru povídali ve školce, zazpívejte mamince písničku „Voláme jaro“ a pak se společně můžete naučit krásnou básničku. Přejeme krásný den.

5e7782207f1f3.jpg

Motýlek: Milé děti z Motýlku, budem si hrát na chvilku- Jaro už tady máme, spolu si ho přivítáme, zem otvírá zlatým klíčkem, kamarádí se sluníčkem. S pohádkou si budem hrát, čas nám bude utíkat.

• Nejprve si s maminkou přečti pohádku „O slepičce a kohoutkovi“
  • Pojmenuj všechny obrázky, urči počáteční hlásku, kdo zvládne i poslední, vytleskej a urči počet slabik,
  • Počet slabik zapiš počtem puntíků a řekni, čeho je více – jestli slov se dvěma, nebo se třemi slabikami
  • A na zítra si nachystej 10 vystřižených vajíček :-) cca 5–10 cm (budeme procvičovat předmatematickou gramotnost)