Aktuality

Aktuality ze školky

Úkolníček 24.3.

24.3.2020 · 00:39

Jablíčko: Krásný den, Jablíčka! Dnes budeme počítat.

5e779f6fe3227.jpg


Květinka: Milé děti, na zahrádce už vykvetly první, jarní květinky, najděte dvě stejné a spojte je čarou.

5e76274beb129.jpg

Sluníčko: Dobrý den, sluníčka. Máme tady další jednoduchý úkol. Tak s chutí do toho a půl je hotovo.

5e78dadea6805.jpgMotýlek: Děti z Motýlku jsou šikovné dětičky a dnes si budem hrát s papírovými vajíčky. Barvičkou je vyzdobíme, počítání procvičíme. A aby Vám to šlo líp, bude nejdřív tělocvik :-D

– Nauč maminku „Pozdrav Slunci“ – jednu ze základních jógových sestav, skvělou pro ranní protažení tak, jak to cvičíme spolu ve školce. Dohlídni na to, aby maminka cvičila poctivě a nezapomeň na správné dýchání :-)

 • Teď je čas na vajíčka, která jste si včera vystřihli. Dítě (slepička) má před sebou 10 vajíček (počet vajíček přizpůsobíme schopnostem dítěte, začneme s menším počtem a můžeme přidávat, když dítě zvládá). Dítě si zakryje si oči a maminka (hospodyňka) několik vajíček odebere. Slepička se probudí a počítá kolik vajíček zůstalo a kolik chybí.

  motivační básnička : Každá z našich slepiček
  snesla dnes (např.) deset vajíček.
  Pověz, kolik hospodyňce dáš,
  a kolik jich ještě zahříváš?

 • Každé vajíčko si vybarvi jinou barvou stačí z jedné strany. Pořádně si všechny prohlédni. Poté vajíčka přikryje maminka např. šátkem a jedno odebere a ty máš zavřené oči. Pak šátek odkryje a budeš hádat, která barva vajíčka zmizela. (Kimova hra : k rozvoji zrakové paměti – počet vajíček přizpůsobíme schopnostem dítěte, zase začínáme s menším počtem, můžeme odebrat dvě, tři vajíčka..)
 • Na druhou stranu vajíčka napiš s maminkou čísla, nebo nakreslete puntíky 1 – 10. Čísla promíchejte a podle počtu puntíků nebo čísla dávej na vajíčka daný počet např, fazolek, korálků… ; také děti můžou porovnávat více x méně, o kolik je více, o kolik je méně.
 • A nakonec si nakresli podle fantazie šáteček, který slepička nesla komu ??? schválně, jestli si vzpomeneš
5e790572ca826.jpg