Aktuality

Aktuality ze školky

BĚH NADĚJE 2014

21.10.2014 · 22:42

Už se stalo tradicí, že se děti z naší mateřské školy zúčastňují Běhu naděje.

Letošní ročník už byl sedmý. Jedná se o humanitární akci inspirovanou během Terryho Foxe, který v České republice úspěšně probíhal v letech 1993 – 2007. Tato akce je spojena s veřejnou sbírkou na podporu boje proti rakovině. Běh naděje je během nesoutěžním. Trať je možno absolvovat jakýmkoliv způsobem – běh, kolo, brusle… Vše záleží na účastnících. Také věk není nijak omezen.

Naše děti každý rok střídají běh s chůzí, neboť trať je docela dlouhá. Letos se kromě předškoláků ze třídy Motýlek a Jablíčko poprvé zúčastnily také nejmenší děti ze třídy Sluníčko. Na to, že mají teprve 3 roky, zvládly trasu s velkým přehledem. Kromě samostatného běhu si děti mohly vyzkoušet střílení z luku, skládání puzzlí, plnění úkolů spojených z ekologií nebo se seznámit s prací policie či hasičů. Za absolvování trasy získaly medaile, diplomy a samozřejmě nějakou tu sladkou odměnu.

Už teď se těšíme na další ročník.

5446c480ccdfb.jpg
5446c7cc80121.jpg