Aktuality

Aktuality ze školky

Hedání ztraceného vejce

12.5.2014 · 09:36

S blížícími se Velikonocemi vyrábějí děti v mateřské škole různé velikonoční dekorace, ke kterým patří především vajíčka. Ať už jsou vyfouklá či papírová zdobí je různými technikami. Vyrábějí také různá zvířátka, jako jsou zajíčci, kuřátka atd. Povídají si o blížících se Velikonocích a tradicích, které se pomalu z města vytrácejí.

A než samotné Velikonoce nastanou, čeká je v naší mateřské škole splnění důležitého úkolu, a to nalezení ztraceného vejce.

Každým rokem, touhle dobou si všechny děti vyrobí své papírové vajíčko, které si musí dobře zapamatovat, jak vypadá, neboť všechny vajíčka od všech dětí se posbírají a paní školnice je rozvěsí po budově školy či školní zahradě a děti si je pak musí za pomoci rodičů najít. Není to úplně jednoduché, neboť hledat mezi desítky vajíček to své, dá práci. Někomu to trvá chviličku a někdo musí hledat déle. Ale nakonec každý to své ztracené vejce najde.

Ne jinak tomu bylo i v letošním roce. Všichni hledači byli úspěšní a za splněni náročného úkolu byli sladce odměněni.