Všechny aktuality

Uzavření MŠ během vánočních svátků

1.12.2020 · 16:26

5c096ec92ce40.jpg

MŠ bude po dohodě se zřizovatelem uzavřena od 23. 12. 2020 do 1. 1. 2021. V Novém roce se na Vás budeme těšit od pondělí 4.1. 2021.

Celý kolektiv MŠ Vám přeje krásné svátky!

"PEKELNĚ NEBESKÉ DOPOLEDNE" aneb možná přijde i Mikuláš

29.11.2020 · 19:00

Pozor, pozor!!! Na vědomost se dává, že v pátek 4. prosince bude velká sláva.

Čeká nás dopoledne plné her, soutěží a tance. Těšíme se na všechny naše andílky a čertíky.

(Prosíme maminky, aby dětem připravily kostýmy andílka nebo čertíka).

5fc3e1c18ff1d.jpg

Informace k plavání

29.11.2020 · 15:04

V pondělí 30.11. a v úterý 1.12. se lekce plavání vzhledem k trvajícím protiepidemickým opatřením neuskuteční.

Broučkiáda

18.11.2020 · 12:53

59ed97315a4af.jpg Oznamujeme všem našim broučkům a beruškám, že broučkiáda a ples broučků se budou konat ve čtvrtek 26. listopadu v dopoledních hodinách.

Téma týdne 9.-13.11.2020 "PŘIŠEL K NÁM BÍLÝ KŮŇ..."

11.11.2020 · 18:00

Pozdravujeme všechny kamarády z Motýlka !

Už se k nám přiblížil zimní čas a my si ve školce povídáme o svatém Martinovi, který má 11. listopadu přijet na bílém koni. S dětmi si vyrábíme papírového koně a na něm dokreslujeme Martina se svým dlouhým pláštěm, o který se rozdělil s chudákem, aby mu nebyla zima. A protože na Martina často sněží, kreslíme si hvězdičky. Také si zpíváme písničky o koníčcích, když budete mít chuť, zazpívejte si je také. A také nezapomeňte při tom vyzkoušet, jak cválá koníček.

Například
Okolo Třeboně
Já mám koně, vraný koně
Jede, jede poštovský panáček
Halí, belí

Mějte se pěkně.

TÉMA TÝDNE TŘÍDY SLUNÍČKO "ZELENINOVÝ SVĚT" (9. 11. 2020 - 13. 11. 2020)

7.11.2020 · 14:20

Zdravíme vás, Sluníčka.

Tento týden na nás čeká „Zeleninový svět“. Budeme pojmenovávat jednotlivé druhy zeleniny, tuto zeleninu modelovat, kreslit, malovat, také si budeme povídat o tom, proč je zelenina důležitá pro naše zdraví a přečteme si pohádku „O veliké řepě“. V průběhu týdne si zahrajeme hru „Na pozorovatele“ (dětem budeme dávat otázky k pohádce např. kdo stál první za řepou, za kým stála vnučka, kolik bylo v pohádce zvířátek apod. a děti nám budou na otázky odpovídat). Zároveň budeme procvičovat ručičky a prstíčky (grafomotoriku), a vy si je můžete procvičit tak, že nakreslíte na papír malinkaté kuličky – hrášky, které si pak vybarvíte.

Mějte se moc hezky a brzy na shledanou.

5fa53c423fdf4.jpg

Téma týdne třídy Sluníčko: "OVOCNÝ SVĚT" (2.11. - 6.11. 2020)

3.11.2020 · 23:00

Zdravíme všechna naše sluníčka, která tráví čas doma s rodiči.

Kamarádi ahooooooooj! Už se na Vás moc těšíme. A než se opět uvidíme, aspoň ve zkratce Vám vždy napíšeme, co budeme ve školce dělat.

Tento týden si budeme s dětmi povídat o ovoci, ovocných stromech a také o zpracování ovoce. Pokud máte čas a chuť, můžete se naučit s maminkou nebo tatínkem básničky a písničky, které vždy najdete v sekci „Učivo“. Budeme hrát „Hmatové pexeso“ (hledání ovoce přikryté ubrusem); vymýšlet a hádat ovocné hádanky; poznávat ovoce všemi smysly; modelovat z plastelíny i malovat temperovými barvami ovocnou mísu. Naučíme se novou pohybovou hru „Ovocný kompot“, kterou tě potom naučíme.

Buďte doma hodní, pomáhejte mamince a poslouchejte rodiče.

5fa1d11175e0d.jpg

Téma týdne 2.11 -6.11 2020 : "Není dráček jako dráček"

3.11.2020 · 18:20

Moc zdravíme všechny kamarády, kteří s námi nejsou ve školce. Tento týden si s dětmi povídáme na téma „Není dráček jako dráček“

• S dětmi se učíme básničku:

Tam kde modré mraky plavou,

létá dráček nad mou hlavou.

Letí, letí, letí

Kolem našich dětí.

Dlouhý ocásek drak má,

ve větru s ním třepetá.

Snad se mu nic nestane

a v pořádku přistane.

• Také si opakujeme počítání do 10 (dokreslujeme drakovi mašličky na ocásek podle diktátu např. např. 2 zelené, 5 červených atd. pak děti samy znova počítají kolik kterých mašliček nakreslily, porovnávají kterých je nejvíce, nejméně., stejně…)
  • Opakujeme a učíme se nové geometrické tvary, skládáme dráčky různých tvarů a pojmenujeme si je.
  • No a kdo má chuť, může si jako my ve školce, jen tak pro radost doma pěkného barevného dráčka vyrobit.
  • A jelikož neznáme jen ty dráčky papírové, ale i pohádkové tak si zkuste vzpomenou, jestli znáte , nebo najdete s maminkou nějakou pohádku o drakovi.

Broučkiáda

29.10.2020 · 12:50

Vzhledem k nelepšící se epidemiologické situaci a vyššímu počtu omluvených dětí se termín 4. listopadu ruší.

Nebojte se, děti o broučkový bál nepřijdou. Užijeme si ho, jakmile bude lépe. O termínu konání Vás budeme informovat.

Děkujeme za pochopení a přejeme všem hlavně pevné zdraví

HŘIŠTĚ PRO NAŠE SVIŠTĚ

28.10.2020 · 21:50

Milé maminky a milí tatínkové,

díky paní Lembardové z Klubu rodičů, která podala návrh do projektu „Společně tvoříme Jih“, máme jedinečnou šanci proměnit naši zahradu v nádherné hřiště!

Pokud by se podařilo získat dostatek hlasů, na zahradě vyrostou např. dřevěné domečky, kam se děti budou moci schovat, dále stoly s lavičkami pro odpočinek i výuku venku, prolézačky, houpadla, tabule s počítadlem a pro malé "opičáky také malý lanový park. Zahrada by byla v odpoledních hodinách přístupná i dětem z okolí školky.

Podpořte nás, sdílejte, poproste své známé, přátele a příbuzné, kteří žijí v obvodě Ostrava – Jih, aby hlasovali pro návrh „Hřiště pro naše sviště Z3“ na stránkách www.spolecnetvorimejih.cz.

Hlasovaní bude probíhat v době od 26. října do 8. listopadu.

Hlasujte a pomozte nám z naší zahrady vytvořit ráj pro děti!

5f99da81ec50e.jpg
« Předchozí 1 2 3 4 9 17 24 32 Další »